Wymianarozrządu

Jedną z ważnych usług mechanicznych naszego serwisu aut japońskich są wymiany elementów rozrządu. Doskonale wiemy, że rozrząd stanowi swoiste serce silnika, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do doboru dobrej jakości części i precyzji wykonania.

Paski i łańcuchy rozrządu – zalecenia serwisowe

W samochodach marek japońskich (Honda, Nissan, Toyota, Lexus) stosowane są zarówno tańsze paski, jak i droższe łańcuchy rozrządu. To one przenoszą siłę produkowaną przez wał napędowy na wałki gwarantując prawidłową pracę silnika. Warto o tym pamiętać, ponieważ przetarcia paska rozrządu mogą zniszczyć zawory, tłoki lub głowice silnika. W ekstremalnych sytuacjach (gdy pasek pęknie na drodze) tłoki mogą się zderzyć, co spowoduje uszkodzenie całego silnika.

O regularnych przeglądach i wymianie paska lub łańcucha rozrządu należy pamiętać, ponieważ:
uszkodzenia tej części nie dają charakterystycznych objawów, które pozwoliłyby kierowcy wykryć nieprawidłowość. Mechanicy na pierwszy rzut oka również nie są w stanie ocenić stopnia zużycia tej części. W praktyce bardzo ważne jest więc ścisłe przestrzeganie terminów podawanych przez producenta w książce serwisowej.

Średnio przyjęło się, że pasek rozrządu należy wymienić po 5 latach użytkowania samochodu lub przejechaniu 90 tys. km (niektórzy producenci podają jednak swoje własne terminy). Szczególną ostrożność należy zachować w starszych autach o dużym przebiegu, ponieważ pasek może w nich pęknąć nawet już po 60 tys. km.

Wymianę paska rozrządu zaleca się zawsze podczas zakupu samochodu używanego, ponieważ nie wiadomo, ile wcześniejszy właściciel jeździł już z tą częścią.

O zużyciu uszczelniaczy wałków rozrządu często świadczy wyciek oleju z silnika (jest to częsta przypadłość starszych samochodów).

Naprawy rozrządów w Warszawie

W naszym serwisie dokonujemy wymiany pasków i łańcuchów rozrządu we wszystkich modelach marki Nissan, Honda oraz Toyota.

Wymieniamy także:

- rolki prowadzące i napinające
- uszczelniacze wałków rozrządu
- uszczelniacze wału korbowego
- inne elementy współpracujące z rozrządem

W przypadku samochodów marek japońskich rozrząd jest osobnym mechanizmem niż pompa wody, dlatego nie zawsze trzeba ją wymieniać przy okazji wymiany elementów rozrządu. Warto jednak podczas demontażu elementów silnika sprawdzić jej stan (czy nie przecieka oraz, czy łożysko dobrze działa).

Wymiana rozrządu w oparciu o zalecenia producenta – skorzystaj z pomocy i przekonaj się, że perfekcja napraw jest naszym priorytetem.

Przeglądyokresowe sezonowe

Specjalizujemy się w przeglądach okresowych aut marek japońskich. Posiadamy wiedzę, sprzęt i doświadczenie pozwalające na sprawną ocenę stanu zużycia poszczególnych części i układów we wszystkich modelach Toyoty, Lexusa, Hondy oraz Nissana.

Skontrolujauto używane przed zakupem

Znalazłeś właśnie atrakcyjne ogłoszenie z używanym autem marki Honda, Nissan, Lexus lub Toyota, ale nie wiesz, czy deklaracje sprzedawcy mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Zgłoś się do serwisu marek japońskich (ul.

Mechanikapojazdowa

Specjalnością niezależnego serwisu samochodów marek japońskich w Warszawie jest mechanika pojazdowa. Oferujemy pełną diagnostykę, ocenę stanu zużycia podzespołów mechanicznych i ich wymianę lub regenerację.

Naprawyzawieszenia

Serwis samochodowy zlokalizowany przy ul. Połczyńskiej 82 w Warszawie oferuje przeglądy i naprawy zawieszenia w samochodach japońskich. Nasz zespół bazuje na bogatym doświadczeniu oraz sprzęcie diagnostycznym, który jest efektem wieloletnich autoryzacji serwisowych.

Wymianarozrządu

Jedną z ważnych usług mechanicznych naszego serwisu aut japońskich są wymiany elementów rozrządu. Doskonale wiemy, że rozrząd stanowi swoiste serce silnika, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do doboru dobrej jakości części i precyzji wykonania.

Wymianasprzęgieł i kół dwumasowych

W ofercie posiadamy przeglądy, diagnostykę i wymianę sprzęgieł i kół dwumasowych w autach japońskich. Działamy w formie niezależnego serwisu Hondy, Nissana, Lexusa i Toyoty w Warszawie.

Naprawyi wymiany silników

Oferujemy kompleksowe przeglądy, regenerację i naprawę silników w samochodach japońskich. Naszą specjalność stanowią różne modele Nissana, Toyoty, Hondy i Lexusa.

Naprawyukładów kierowniczych

Jedną z popularniejszych usług serwisowych świadczonych przez naszą firmę są przeglądy, diagnostyka i naprawy elementów układów kierowniczych. Prowadzimy niezależny serwis aut marki Honda, Toyota, Lexus oraz Nissan.

Geometria

W niezależnym serwisie samochodów japońskich (Toyota, Lexus, Nissan, Honda) w Warszawie świadczymy nie tylko usługi z zakresu mechaniki pojazdowej i elektroniki samochodowej, ale i zajmujemy się geometrią kół. Pomoc uzyskają u nas właściciele wszystkich modeli marek japońskich.

Naprawyukładów hamulcowych

Zapewniamy kompleksową obsługę serwisową układów hamulcowych w samochodach marek japońskich. Serwisujemy każdy model Hondy, Toyoty, Nissana i Lexusa bazując na prawie 20-letniej tradycji w branży mechanicznej, oraz dostępie do fachowej wiedzy.

Naprawyukładów chłodzenia

Oferujemy kompleksową pomoc serwisową przy uszkodzeniach podzespołów układu chłodzenia w samochodach marek japońskich (Honda, Nissan, Toyota, Lexus). Wykonujemy przeglądy okresowe, diagnozujemy uszkodzenia, oceniamy stopień zużycia części i dokonujemy ich wymiany lub regeneracji.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie aut japońskich w Warszawie wykonujemy przegląd i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy właścicieli różnych modeli Hondy, Lexusa, Nissana i Toyoty, którzy chcą długo cieszyć się wydajną instalacją w swoim aucie.

Diagnostyka i naprawy

Naprawyi wymiany układów wydechowych

Jedną z naszych usług serwisowych są przeglądy, diagnostyka usterek i naprawy układów wydechowych w autach marek japońskich. Do punktu przy ul. Połczyńskiej 82 w Warszawie (Bemowo) zapraszamy właścicieli wszystkich modeli Toyoty, Nissana, Hondy lub Lexusa.

Wymianaprzegubów półosi

Dokonujemy przeglądów i napraw przegubów półosi we wszystkich modelach Hondy, Lexusa, Nissana oraz Toyoty. Celem niezależnego serwisu samochodów marek japońskich jest sprawna obsługa Klientów i zapewnienie kompleksowej dbałości o auta przyjeżdżającego do naszego punktu (firma mieści się przy ul.

Diagnostykakomputerowa naprawy

Nasz serwis posiada sprzęt i oprogramowanie do diagnostyki komputerowej układów elektronicznych w samochodach marek japońskich – Hondach, Toyotach, Nissanach orz Lexusach. Zapraszamy kierowców, którzy zauważyli kontrolki na desce rozdzielczej informujące o błędzie.